No. 184 Squadron (RAF): Tweede Wereldoorlog

No. 184 Squadron (RAF): Tweede Wereldoorlog



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

No. 184 Squadron (RAF) tijdens de Tweede Wereldoorlog

Vliegtuigen - Locaties - Groep en Dienst - Boeken

No.184 Squadron was een jachtbommenwerper-eskader dat diende bij de Tweede Tactische Luchtmacht en deelnam aan de Slag om Normandië en de opmars naar Duitsland.

Het squadron werd opgericht op 1 december 1942 in Colerne en was uitgerust met de Hawker Hurricane Mk IID. Deze versie van het vliegtuig, bewapend met een 40 meter lang antitankkanon, werd gebruikt voor training met het leger, maar het werd vervangen door de Mk IV voordat het squadron zijn eerste operationele missie uitvoerde. De Mk IV kon geweren, bommen of raketten dragen, en het zouden de raketten zijn die het standaard grondaanvalswapen zouden worden.

De operaties begonnen op 17 juni 1943 met een aanval op vijandelijke scheepvaart. In oktober ontving het squadron vier Spitfires voor conversietraining, maar in december werd het omgebouwd tot de Hawker Typhoon, dat het belangrijkste grondaanvalsvliegtuig van de RAF in West-Europa werd. De Typhoons werden ingezet voor aanvallen op vijandelijke communicatie in de periode voor D-Day, voordat het squadron op 27 juni 1944 naar Normandië verhuisde.

Het squadron verleende nauwe ondersteuning aan de 21st Army Group tijdens de slag om Normandië, de periode van de uitbraak en de opmars naar de Lage Landen. De winter van 1944-45 werd doorgebracht met opereren vanuit bases in Nederland. Het squadron verhuisde op 21 maart 1945 naar Duitsland en beweerde het eerste Britse squadron te zijn dat tijdens de Tweede Wereldoorlog op Duitse bodem was gestationeerd. Aanvallen op Duitse vliegvelden en communicatiedoelen gingen door tot het einde van de oorlog. Het squadron maakte toen deel uit van de bezettingsmacht, voordat het op 10 september 1945 werd ontbonden.

Vliegtuigen
December 1941-maart 1944: Hawker Hurricane IID en Hurricane IV
Oktober 1943-december 1943: Supermarine Spitfire VB
December 1943-september 1945: Hawker Typhoon IB

Plaats
December 1942-februari 1943: Colerne
Februari 1943: Milfield
Februari-maart 1943: Colerne
Maart 1943: Chilbolton
Maart 1943: Grove
Maart-mei 1943: Zeals
Mei 1943: Oostkerk
Mei-juni 1943: Merston
Juni-augustus 1943: Manston
Augustus 1943: Kingsnorth
Augustus-september 1943: Newchurch
September 1943: Slakkenhuis
September-oktober 1943: Newchurch
Oktober 1943-maart 1944: Detling
Maart 1944: Odiham
Maart-april 1944: Eastchurch
april 1944: Odiham
April-mei 1944: Westhampnett
Mei 1944: Holmsley Zuid
Mei-juni 1944: Westhampnett
Juni 1944: Holmsley Zuid
Juni-juli 1944: B.10 Plumetot
Juli-augustus 1944: B.5 Le Fresney Camille
Augustus-september 1944: B.24 St. Andre de l'Eure
September 1944: B.42 Beauvais/Tille
September 1944: B.50 Vitry-en-Artois
September 1944: B.70 Deurne
September 1944-maart 1945: B.80 Volkel
Maart-april 1945: B.100 Goch
april 1945: B.110 Achmer
April-mei 1945: B.150 Hustedt
Mei 1945: Warmwell
Mei-augustus 1945: B.164 Schleswig
Augustus-september 1945: B.160 Kastrup
September 1945: B.166 Flensburg

Squadron-codes: BR

Plicht
6 juni 1944: No.129 (RCAF) Vleugel; Nr.83 Groep; Tweede Tactische Luchtmacht; Geallieerde expeditieluchtmacht

Rol
1943-1945: Jachtbommenwerperseskader

Boeken

-

Maak een bladwijzer van deze pagina: Verrukkelijk Facebook StumbleUpon


IMMIGRANTEN VAN OORLOG -


Flying Officer Gregory Augustus 'Gus' Daymond van No 71 (Eagle) Squadron RAF, op North Weald, Essex na zijn toekenning van de DFC. In augustus 1942 werd Daymond Commandant van het Squadron, met wie hij 7 vijandelijke vliegtuigen had neergeschoten. Na de samenvoeging van de Eagle-squadrons in de USAAF, kreeg Daymond de rang van majoor en voegde hij 2 toe aan zijn score bij het 334th Fighter Squadron voordat hij terugkeerde naar de VS. Peterson werd ook overgeplaatst, werd op 23-jarige leeftijd bevorderd tot volledige kolonel en voerde tot 1943 het bevel over de 4th Fighter Group. Foto: IWM (CH - 3738)
Flight Lieutenant Chesley Gordon Peterson van No 71 (Eagle) Squadron RAF, op North Weald, Essex na zijn toekenning van de DFC. In augustus 1942 werd Peterson overgeplaatst, werd op 23-jarige leeftijd bevorderd tot volledige kolonel en voerde tot 1943 het bevel over de 4th Fighter Group. Foto: IWM (CH - 3738)
Amerikaanse piloten van No. 71 (Eagle) Squadron RAF, Pilot Officer Andy Mamedoff toont nieuwe Eagle Squadron-badge op de RAF-tuniek van Vernon Charles 'Shorty' Keough, in Church Fenton, Yorkshire, oktober 1940 Foto: IWM (CH - 1442)

The Last Post Ceremony ter herdenking van de dienst van (415291) Pilot Officer Richard Robert Whitaker, No. 196 Squadron RAF, Tweede Wereldoorlog

De Last Post-ceremonie wordt elke dag gepresenteerd in het herdenkingsgebied van het Australian War Memorial. De ceremonie herdenkt meer dan 102.000 Australiërs die hun leven hebben gegeven in oorlogen en andere operaties en wiens namen zijn opgenomen op de Roll of Honour. Bij elke ceremonie wordt het verhaal achter een van de namen op de erelijst verteld. Het verhaal van deze dag, gehost door Andrew Smith, was op (415291) Pilot Officer Richard Robert Whitaker, No. 196 Squadron RAF, Second World War.

415291 Pilot Officer Richard Robert Whitaker, No. 196 Squadron RAF
KIA 6 september 1943
Foto: P08698.001

Verhaal geleverd op 1 juni 2014

Vandaag herdenken en brengen we hulde aan Pilot Officer Richard Robert Whitaker.

Richard Whitaker, beter bekend als Bob, werd geboren in Geraldton, West-Australië, op 27 september 1918. De oudste zoon van Richard en Lilian Whitaker, groeide op in de westelijke buitenwijken van Perth. Na het verlaten van de school werkte hij als klerk voor de firma W. Drabble Limited voordat hij scheepsklerk werd bij de Orient Steam Navigation Company in Perth.

Bob Whitaker nam op 17 augustus 1941 dienst bij de Royal Australian Air Force en begon aan een lange opleiding in Australië om piloot te worden. Hij behaalde zijn vlieginsigne op 14 april 1942 en iets minder dan een maand later trouwde hij met Margaret Thomas. Drie maanden na zijn huwelijk verliet hij Australië voor dienst in het buitenland.

Whitaker werd geplaatst bij No. 196 Squadron van de Britse Royal Air Force. Dit squadron was een trainingseenheid geweest in de Eerste Wereldoorlog en werd in november 1942 omgevormd tot een nachtbommenwerpereenheid in Bomber Command voor de Tweede Wereldoorlog. Het squadron vloog een aantal sorties in Wellington-bommenwerpers tegen vijandelijke havens en industriële centra in Europa voordat het opnieuw werd uitgerust met Stirling-bommenwerpers.

Op 6 september 1943 was Pilot Officer Bob Whitaker de enige Australiër in een bemanning van acht van de Stirling 111 EE.964. Ze maakten deel uit van een operatie tegen Mannheim in Duitsland en vertrokken om 20.00 uur. Van het vliegtuig werd niets meer vernomen.

De achterste boordschutter van de Stirling, sergeant R.A. Newman, werd krijgsgevangen gemaakt in Duitsland. Hij meldde dat rond 1 uur 's nachts de bommenwerper neerstortte nabij het dorp Bachenau. Newman was de enige die met succes uit het vliegtuig kon springen toen het neerstortte. De zeven doden bij het ongeval, waaronder Pilot Officer Whitaker, werden begraven op de plaatselijke begraafplaats in een gemeenschappelijk graf.

Na de oorlog werden de stoffelijke resten van Whitaker en zijn kameraden opgegraven en afzonderlijk naast elkaar herbegraven op de Britse begraafplaats van Bad Toelz, 45 kilometer ten zuiden van München. Bob Whitaker werd helaas gemist door zijn familie thuis, die schreef dat ze hem altijd glimlachend zouden herinneren. Hij was 24 jaar oud.

Zijn naam staat vermeld op de erelijst aan mijn linkerkant, samen met ongeveer 40.000 anderen uit de Tweede Wereldoorlog, en zijn foto wordt weergegeven naast de Pool of Reflection.

Dit is slechts een van de vele verhalen over moed en opoffering die hier bij het Australian War Memorial worden verteld. We herinneren ons nu Pilot Officer Richard Robert Whitaker, en al die Australiërs die hun leven hebben gegeven in dienst van onze natie.